ОЗХЗ підтвердила висновок Британії про отруєння «Новачком» в Еймсбері – Лондон

Організація за заборону хімічної зброї підтвердила висновок британської влади про те, що двоє жителів британського міста Еймсбері були отруєні нервово-паралітичною речовиною «Новачок», повідомив 4 вересня уряд Британії.

За словами британської влади, цим же видом речовини намагалися вбити колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочку Юлію у березні.

«Безрозсудність російської держави під час перевезення нервового агента до Великої Британії та повне ігнорування безпеки громадськості – це жахливо та безвідповідально», – заявив голова британського МЗС Джеремі Хант.

Британія закликала ОЗХЗ передати повну доповідь усім учасниками Конвенції про хімічну зброю.

У Росії наразі не коментували інформацію про висновки.

30 червня в англійському містечку Еймсбері були госпіталізовані Дон Стерджесс і Чарлі Роулі. 4 липня британська влада оголосила, що пара отруїлася нервово-паралітичною речовиною «Новачок». Поліція вважає, що Стерджесс і Роулі могли контактувати з речовиною через «заражений предмет». Поліція припускає, що вони тримали в руках контейнер або посудину, в якому перевозили «Новачок».

Читайте також: Нові версії розслідування нападу у Солсбері

44-річна британка померла в лікарні через тиждень після того, що сталося, Чарлі Роулі виписали з лікарні 20 липня, однак згодом його знову шпиталізували.

Поліція вважає, що потерпілі не пов’язані зі справою колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля і його дочки Юлії, яких отруїли в березні, а стали випадковими жертвами.

Отруєння Скрипалів, які після тривалого перебування в лікарні одужали, викликало дипломатичну кризу у відносинах між Великою Британією і ширше Заходом, із одного боку, і Росією, з іншого. Лондон звинуватив в отруєнні Скрипалів бойовою хімічною зброєю, яку почали розробляти в часи СРСР на території Росії, нинішню російську владу. Москва відкидає ці звинувачення.

Build a better website in less than an hour. Start for free at us.

leave a reply: