ТСК з розслідування нападів на активістів проводить перше засідання – трансляція

Тимчасова слідча комісія парламенту України із розслідування нападу на Катерину Гандзюк й інших громадських активістів 8 листопада проводить своє перше засідання.

На засіданні обрали секретаря комісії. Ним стала депутат від фракції «Самопоміч» Олена Сотник.

Верховна Рада України 6 листопада підтримала постанову про створення цієї ТСК.

Очолює комісію позафракційний народний депутат Борислав Береза, а його заступник – депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Алєксєєв. Загалом до складу комісії входять 18 членів парламенту від різних фракцій та позафракційні депутати.

Серед функцій ТСК – перевірка перебігу розслідування правоохоронними органами нападів на громадських активістів.

Чиновниця Херсонської міської ради, активістка Катерина Гандзюк померла 4 листопада. Це сталося через три місяці після того, як її облили концентрованою сірчаною кислотою 31 липня. За даними медиків, у неї були опіки 40% шкіри і пошкодження очей. Її літаком доставили на лікування до Києва і надали охорону.

У цій справі затримали п’ять людей, зокрема й підозрюваного в організації злочину.

Після смерті активістки поліція перекваліфікувала її справу на «закінчене вбивство», і кримінальне провадження буде розслідуватися як «умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю, скоєне на замовлення, вчинене за попередньою змовою групою осіб». Відповідна стаття Кримінального кодексу передбачає за такі дії від 10 років позбавлення волі до довічного ув’язнення.

Більше цікавих новин, які не потрапили на сайт, – у Telegram-каналі Радіо Свобода. Долучайтеся!

 

 

 

your ad here

leave a reply: